Žalingų įpročių prevencija

2018 m. gruodžio mėn. Kauno r. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijoje buvo vykdomas tyrimas, kurio tikslas - nustatyti, koks yra 5-12 kl. mokinių požiūris į rūkymą ir galimai rūkančiųjų mokinių mastas gimnazijoje. Atsižvelgus į gautų duomenų rezultatus, pastebėta, kad dauguma mokinių žino apie rūkymo daromą žalą organizmui, tačiau yra manančių, kad rūkyti yra gerai.

 

Sveikatos specialistės nuomone, ankstyvoji prevencija dažniausiai turi didesnį poveikį, nei vėlesnės pastangos pakeisti jaunuolių įpročius, kadangi pirmaisiais septyneriais gyvenimo metais vaikų smegenys yra ypač aktyvios, todėl šis laikotarpis yra labai svarbus siekiant išmokyti vaikus reikalingų socialinių įgūdžių ir suteikti informaciją, kuri vėliau gali juos apsaugoti nuo žalingo elgesio.

 

Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijoje daug dėmesio skiriama žalingų įpročių prevencijai pradiniame ugdyme. Vedamos pamokos „Musmirė ir cigaretė“ (1 kl.), „Cigarečių miestas“ (1 kl.), „Per cigaretę virš bedugnės“ (2 kl.), „Alkoholio karalystė“ (3 kl.), „Narkotikų vergijoje“ (4 kl.). Pamokų metu mokiniai gauna žinių apie psichotropinių medžiagų žalą organizmui, grėsmes, pavojus. Kiekvienas mokinys gauna metodinę priemonę – spalvinimo knygutę.

 

Sausio 18 d. buvo organizuotos 3 klasių mokiniams prevencines pamokas su sveikatos edukologe Lolita J. Lektorė demonstravo vaizdinę medžiagą, atliko įvairias užduotis , moksleivius mokė praktinių įgūdžių, kaip atsisakyti pasiūlymų rūkyti, ir išmokti tai atlikti praktiškai. . Manome, kad mokomieji praktiniai užsiėmimai ir ankstyvoji prevencija gali sustiprinti vaikų motyvus nerūkyti: suretinti pirmuosius bandymus, pakeisti nuomonę tų, kurie mano jog rūkyti yra gerai ,ar apsispręsti niekuomet nerūkyti.

 

 

Inga L., Kamilė A.