Žmogaus sauga integruotos pamokos „Gripas ar peršalimas? Gydymas, profilaktika“

Atsikėlus ryte čiaudint, kosint, sloguojant, karščiuojant, mums gana sunku suprasti, ar tai yra gripas, ar tiesiog peršalimas. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Inga Lukševičienė kartu su Žmogaus saugos mokytoja Jovita Puidokiene organizavo ir pravedė pamokas, kurių metu dalijosi žiniomis apie gripą, kuo jis skiriasi nuo paprasto peršalimo ir kaip galime apsisaugoti.

Š. m. sausio 28 – 30 d. buvo pravestos penktoms klasėms 6 pamokos, kuriose dalyvavo 152 mokiniai. Pamokų metu  ugdytiniai buvo supažindinti su gripo ir peršalimo simptomais, komplikacijomis, skirtumais bei panašumais. Vaikai sužinojo, kaip reikia laikytis čiaudėjimo, kosėjimo etiketo, kad neužkrėsti aplinkinių, teisingos rankų plovimo technikos.

Ugdant mokinių vertybines nuostatas, bendruosius gebėjimus, asmens kompetencijas, svarbu mokyti ir skatinti mokinius įsivertinti bei reflektuoti savo mokymąsi. Todėl užsiėmimų pabaigoje mokiniai atliko komandines užduotis, kuriose atsispindėjo įsisavintos žinios.

Tikimės, jog pamokų metu gautomis žiniomis mokiniai pasidalins su kitais, o paprasti patarimai, kuriais kiekvienas turime vadovautis, padės išvengti nemalonių ligų.