Akcija „Tylos versmė“

Balandžio 30 dieną gimnazijoje vyko akcija „Tylos versmė“ skirta paminėti Tarptautinę triukšmo suvokimo dieną. Akciją organizavome prisijungdami prie nacionalinio renginio „Sveikatos banga per Lietuvą 2018“. Šia iniciatyva buvo siekiama organizuoti netradicinę, iniciatyvumo ir išradingumo kupiną dieną.

 

Sveikatos priežiūros specialistė kartu su sveikatos edukologijos studente pradinių klasių mokiniams pravedė įdomias pamokėles apie triukšmo žalą sveikatai. Gimnazijos pirmame aukšte buvo parengtas informacinis stendas, visą dieną demonstruojamos skaidrės, kurios informavo mokinius , mokytojus, tėvus, kad gimnazijoje paskelbta akcija prieš triukšmą. Prie šios akcijos organizavimo prisijungė gimnazijos savanoriai: pertraukų metu specialiu prietaisu jie matavo garso decibelus, skatino savo draugus pritildyti telefonų skambučius. Minint Tarptautinę triukšmo suvokimo dieną, visus į pamokas pakvietė pritildytas skambutis. Tokiu veiksmu norėta, kad mokytojai, mokiniai konkrečiais veiksmais prisidėtų prie to, kad diena būtų praleista tyliau. Akciją vainikavo netradicinė pertrauka su savanoriais „ Žaiskime netriukšmaudami“.

 

„Tylos diena“ leido pajusti, kiek įvairių balsų ir garsų mus supa kiekvieną dieną ir kokias išradingas bei smagias formas gali įgauti bendravimas, kai apribojamas įprastinis būdas reikšti mintis ir jausmus žodžiais. Džiaugiuosi, kad ši idėja, „Tylos diena“, patiko gimnazijos bendruomenei ir dėkoju visiems neabejingiems ir prisijungusiems prie šios iniciatyvos.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Inga Lukševičienė