Ar nepersunkios pradinukų kuprinės?

 

Prasidėjus naujiems mokslo metams atsiranda nemažai trukdžių, kurie gali žaloti vaiko stuburą, pavyzdžiui nesuderintas darbo ir laisvalaikio praleidimo režimas, milžiniško dydžio kuprinė, kuri nešama į mokyklą  ir iš jos. Netaisyklingas kuprinės nešimas ir per didelis kuprinės svoris turi įtakos formuojantis netaisyklingai laikysenai.

 

Rugsėjo 25-28 dienomis sveikatos priežiūros specialistė Inga Lukševičienė su mokiniais vykdė akciją “Draugiška kuprinė”. Akcijos tikslas – atkreipti mokinių ir jų tėvelių dėmesį į mokyklinės kuprinės svorį ir turinį bei galimą sunkios kuprinės poveikį vaiko sveikatai. Akcijos metu vyko kuprinių svėrimo maratonas. Buvo pasverta 214 mokinių kuprinių. Rezultatai nebuvo džiuginantys: 55 mokinių kuprinės svėrė tiek kiek rekomenduoja PSO – t.y. iki 10% kūno svorio; 103 mokinių kuprinės  svėrė nuo 10 iki 15% kūno svorio ir 56  - svėrė daugiau kaip 15 % kūno svorio .

 

Ar vaikas į mokyklą nešis tinkamo svorio kuprinę priklauso ne tik nuo mokyklos, bet ir nuo  tėvų iniciatyvos. Taigi raginame tėvelius, kad primintų savo vaikučiams kasdien peržiūrėti savo kuprinės turinį ir susidėti tik pamokoms reikalingus daiktus.

Per sunkios kuprinės problemą galima išspręsti tik bendradarbiaujant kartu: su tėvais, mokytojais, ieškant bendrai galimų sprendimo būdų.

 

Sveikatos priežiūros specialistė Inga Lukševičienė