ASU ir UKG projekto „SANUS PLANTA“ pirmojo etapo pristatymas

Besibaigiant mokslo metams – diplomai projekto dalyviams!
2015 05 27 dieną ASU prorektorė doc. dr. Laima Taparauskienė iškilmingai įteikė diplomus linkėdama vaikams būti smalsiems ir aktyviems.
UKG mokyklos direktorius Rolandas Kučiauskas kartu su pradinio ugdymo skyriaus vedėja Agniete Dambrauskiene dėkojo projekto iniciatorėms ir aktyviems mokiniams.

Nuo kovo mėnesio kiekvieną savaitę vyko intensyvus darbas – projekto veiklų vykdymas. Projekto pirmąjame etape dalyvavo dvi mokinių grupės: mažesnieji – trečiokai su mokytoja Lineta Barkevičiene ir vyresnieji, 5-8 klasių mokiniai, lydimi mokytojos Irenos Gronskienės. Intensyvus darbas vyko kiekvieną savaitę. Mokiniai pirmiausiai pasiruošė augalų auginimui: ieškojo informacijos apie augalus, rinkosi jų veisles, konsultavosi su Agronomijos fakulteto mokslininkėmis dr. Jurgita Kulaitiene ir dr. Judita Černiauskiene. Mokiniai patys sėjo augalų sėklas, laistė, prižiūrėjo augalus, stebėjo jų biometrinius parametrus. Pasirinkti prieskoniniai – vaistiniai augalai, tokie kaip ramunėlės, žiomenė, kinmėtė, bazilikas, čiobrelis, skirtingų veislių moliūgai, cukinijos ir kt.
Vasarą – puikus metas užsiauginti atsargų žiemai!
Pavasariniai darbai baigti. Daigeliai persodinti į atvirą gruntą. Vasarą vyks intensyvus augimas ir priežiūra. Mokiniai vykdys augimo stebėjimus pagal mokslininkių rekomendacijas. Rudenį planuojame savo derlių eksponuoti mokykloje rengiamoje Rudenėlio šventėje.
Dalyvavimas renginiuose projekto dalyviams jau pažįstamas jausmas. Tarptautinėje parodoje „Ką pasėsi... 2015”, vykusioje kovo mėnesį mokiniai aktyviai pristatė projekto idėjas ir net vykdė savo sudaigintų saulėgrąžų pardavimus.
Viščiukus skaičiuok rudenį!
Per vasarą užauginti augalai bus ne tik eksponuojami parodoje. Po gražaus renginio, savo rankomis užaugintos daržovės, vaistažolės, prieskoniniai augalai bus perdirbami. Atviros prieigos Žemės ir miškų jungtinių tyrimų centro Maisto žaliavų kokybės tyrimų laboratorijos vadovė doc. dr. Aurelija Paulauskienė visus projekto dalyvius žada priimti atlikti laboratorinius tyrimus augalinių žaliavų kokybei nustatyti. Turima įranga ir taikomi inovatyvūs žaliavų perdirbimo metodai leis pasiruošti vertingus produktus. Čia projekto pajėgas papildys UKG technologijų mokytoja Lineta Česnauskienė.
Vaikų įspūdžiai – piešiniuose!
Sakoma, kad tai ką pamatei ir išgirdai, iš Tavęs negali atimti niekas. Mes paprašėme mokinių savo įspūdžius perkelti į popieriaus lapą. Mūsų nuostabai gimė spalvingi darbai, kurie buvo eksponuojami Aleksandro Stulginskio universiteto centriniuose rūmuose, po šventės perduoti Gimnazijai.
Šio projekto tikslas: supažindinti mokinius su augalais: auginimo technologijomis, jų maistinėmis, vaistinėmis savybėmis ir dekoratyvumu.
Projekto įgyvendinimo tikslas - sukurti pažinimo aplinką mokiniams, siekiant ugdyti praktines žinias apie augalų auginimą, jų priežiūrą. Projekto metu planuojama mokinius išmokyti auginti augalus, paskatinti daržovių ir natūralių arbatžolių auginimą ir vartojimą, ugdyti meilę grožiui, kuriant ir tvarkant aplinką prie gimnazijos, rūpintis savo mityba, daugiau bendrauti su klasės ir gimnazijos draugais.

Projekto iniciatorė dr. Živilė Juknevičienė