Fizikos diena 2018

Šių metų gruodžio 14 dieną gimnazijoje vyko respublikinis renginys „Fizikos diena 2018“, į kurį susirinko gausus būrys gamtos mokslais besidominčių 8 klasių mokinių ir entuziastų mokytojų ne tik iš Kauno miesto ir rajono, bet ir iš Biržų rajono.

Renginį  „Fizikos diena 2018“   sveikinimo žodžiu pradėjo gimnazijos direktorius R. Kučiauskas.

 

KTU Fizikos katedros doktoranto G.B. Urbonavičiaus paskaita „Matavimo vienetai fizikoje“ prikaustė visų dalyvių dėmesį, o praktinių uždavinių atlikimas sukėlė daug smagaus šurmulio – ranka pasverti įvairių dydžių ir tankių priemones ir gauti teisingą atsakymą  pasirodė neįmanoma.

 

Po arbatos pertraukėlės išsiskyrė mokytojų ir mokinių keliai, mokinių komandos su sirgaliais dalyvavo protų mūšyje „Linksmoji fizika“, o mokytojai – diskusijoje „Fizikos dirbtuvės“ , kurioje susipažino su gimnazijoje vykdomais „GaMa8“ ir „Mobilios hidroelektrinės“ projektais , nagrinėjo mokyklų ir mokytojų galimybes sudominti mokinius gamtos mokslais, naudojant netradicinius ugdymo būdus.

Vienuolika skirtingų mokyklų komandų varžėsi tarpusavyje atsakydami į linksmus ir rimtus fizikos klausimus, spręsdami kūrybinius „GaMa8“ projekto uždavinius ir atlikdami praktines užduotis.    

 

Renginio  „Fizikos diena 2018“ edukacines veiklų  kulminacija  ERASMUS+ projekto „Mobilios hidroelektrinės“  ir šio projekto produktų – mobiliųjų hidroelektrinių bei fizikos žinyno - pristatymas.

Erasmus+ projekto „Mobilios hidroelektrinės“ dalyviai papasakojo, kaip jie nagrinėjo fizikos dėsnius, kaip kūrė užduotis, kiek turėjo sukti galvas, kad sukonstruotų mobiliosios hidroelektrinės prototipą, kokį džiaugsmą patyrė, kai išbandant elektrinę užsidegė lemputė ir t.t. Mokiniai parodė, kaip veikia jų sukurtas produktas .

 

Dvi mobiliosios  hidroelektrinės buvo padovanotos protų mūšio „Linksmoji fizika“ nugalėtojams, kuriais tapo Biržų r. Vabalninko B.  Sruogos gimnazijos  ir Kauno m. Atžalyno progimnazijos mokiniai, kiti renginio dalyviai taip pat neliko be dovanėlių – gavo fizikos žinyną ir tušinuką.

Renginiu „Fizikos diena 2018“ baigėsi EU finansuotas 1,5 metų vykdytas tarpmokyklinis dvišalis  Erasmus+ projektas „Mobilios hidroelektrinės“ .  Žinias, patirtis ir gebėjimus,  įgytus projekto metu, dalyviai  dar ilgai  prisimins.