Geografijos pamoka Kauno meteorologijos stotyje

Patyriminis mokymas, kitaip mokymas veikloje, yra viena seniausių edukacijos formų, kuri teigia, kad mokiniai geriausiai mokosi iš savo asmeninės patirties ir savo atradimų.

 

Tuo buvo galima įsitikinti kovo 29 d., kai 6b klasės mokiniai ir „Jaunieji UKG geografai“ būrelio nariai dalyvavo geografijos pamokoje, vykusioje netradicinėje aplinkoje – Kauno meteorologijos stotyje, Noreikiškėse. Čia mokiniai lauko aikštelėje turėjo galimybę susipažinti su meteorologiniais prietaisais – kritulmačiu, anemometru, heliografu, radiacijos kiekio, ozono sluoksnio, sniego dangos, debesų aukščio matavimo prietaisais – naudojamais tiksliai orų prognozei nustatyti. Padedami stoties darbuotojos Tatjanos Borčevskajos, atliko agrometeorologinius matavimus, t.y. nustatė dirvožemio temperatūrą bei drėgmę įvairiuose gyliuose. Vėliau pamoka persikėlė į meteorologinės stoties patalpas, kur buvo stebima, kaip surinkti duomenys yra apdorojami, koduojami ir perduodami Lietuvos hidrometeorologijos tarnybai.

 

Meteorologė pasidžiaugė, kad dabar daugelis meteorologinių tyrimų automatizuota, todėl atmosferoje vykstančius procesus galima matyti bet kuriuo metu;  papasakojo apie Kauno meteorologijos stotyje šviesiuoju paros metu vykdomus nepertraukiamus ozono sluoksnio stebėjimus. Šių stebėjimų metu surinkti duomenys siunčiami į Pasaulinį ozono ir ultravioletinės Saulės spinduliuotės centrą Kanadoje ir naudojami atmosferos sluoksnio – stratosferos – būklei tirti.

Geografijos pamoka netradicinėje aplinkoje ir patyriminis ugdymas sudarė galimybes mokiniams įgyti daugiau patirties ir būtinųjų geografinių įgūdžių.

 

 

Geografijos mokytoja Aistė Vilimė