Gimnazistai mokėsi atsakingai vartoti ir taupyti

Kalbėti apie finansus, mokytis juos planuoti ir tvarkyti, įgyti papildomų teorinių žinių ir praktinių įgūdžių visada pravartu ir naudinga. Todėl balandžio 25 d., minint Europos pinigų savaitę, ekonomikos mokytoja Daiva Makutėnienė į gimnaziją pakvietė SEB banko atstovus Vidą Milašauskienę ir Vytenį Nataną diskusijai-seminarui, skatinančiam mokinių finansinį išprusimą. Europos pinigų savaitės metu vykstančiuose renginiuose siekiama stiprinti finansinio raštingumo žinias, didinti vaikų ir jaunimo finansinį švietimą.

 

Interaktyvios diskusijos „Rytojus atėjo vakar“ metu raginta susimąstyti apie ateitį, atsakingą vartojimą ir taupymą. Su mokiniais banko atstovai kalbėjosi apie išlaidas, racionalų pinigų paskirstymą, biudžeto subalansavimo svarbą, atsakingą skolinimąsi, taupymą ir finansinį saugumą. Jie patarė mokiniams, kaip valdyti finansus.

 

45 minutes trukusi diskusija mokiniams neprailgo. Belieka tikėtis, kad įgytas naudingas žinias jie pritaikys kasdieniame gyvenime, sprendžiant įvairius su išlaidomis, taupymu ir investavimu, saugia finansine ateitimi susijusius klausimus, priimant kitus svarbius finansinius sprendimus. 

 

Parengė D. Makutėnienė

2017 m. gegužė