Kodėl verta skatinti vaikus žiūrėti filmus

Karantino laikotarpiu ilgas vaikų laiko leidimas prie prietaisų kelia ne tik ilgalaikį neigiamą  fizinį poveikį (silpnėja akys, fizinis pasyvumas, imuniteto pažeidžiamumas), bet tai turi įtakos ir vaikų psichinei sveikatai (padidėjęs agresyvumas, dėmesio problemos, socialinėmis problemos, kiti elgesio pakitimai). Pagal naujus mokslinius tyrimus, poveikis gali būti ir teigiamas, jei technologijos yra naudojamos kontroliuojant suaugusiam asmeniui.

KODĖL VERTA SKATINTI VAIKUS ŽIŪRĖTI FILMUS:

1. Sąžiningas, atsakingas naudojimasis skaitmeniniais įrenginiais. Ištirta, kad tinkamų filmų pasirinkimas, gali būti, kaip savaiminis mokymasis. Yra užfiksuota pozityvių ugdymosi momentų, kai pateiktas siužetas aktyviną savimonę ir skatina įsitraukti į realijas, kas nesąmoningai vaiką skatina susimąstyti.

2. Tinkamas repertuaro parinkimas skatina tobulėti gebėjimų lygmenyje, mokina supratimo, pritaikymo, situacijų analizės, gebėjimo daryti išvadas, apibendrinamus, gebėjimo identifikuoti realybę.

3. Gali prisidėti prie nuostatų formavimo, skleidžiamos atitinkamos vertybės bei nuostatos gali padėti atsirinkti, kas yra priimtina, o kas ne, padėti adaptuotis aplinkoje, atsirenkant draugus, numatant tolimesnius savo veiksmus, pasirinkamus.

4. Dokumentinius filmus mėgstantys vaikai yra socialesni ir turi mažiau bendravimo sunkumų, o žiūrint dokumentinius filmus ugdomas ir pasaulio suvokimas plačiąja prasmę, istorijos žinių gilinimas.

5. Filmų žiūrėjimas gali būti naudingas ir psichinės sveikatos gerinimui, gali būti viena iš galimybių išveikti savo emocijas, ugdyti empatiją, supratingumą, toleranciją, atjautą, pagarbą, nuoširdumą, meilę, patriotiškumą.

Dalinamės vaiko gerovės komisijos narių parengtomis filmų rekomendacijomis čia.