MENŲ SAVAITĖ. TRADICIJOS IR MODERNIZMAS
Prie pagrindinio gimnazijos įėjimo pasitinkantys ryškiaspalviai menų simboliai priminė, jog prieš pavasario atostogas, balandžio 3 - 7 dienomis, visus kvietė įvairūs Menų ir technologijų savaitės renginiai.
 
Savaitės renginiai prasidėjo pirmadienį – pertraukų metu aktų salėje koncertavo įvairiais instrumentais grojantys moksleiviai, IV a. velykinę nuotaiką skleidė 6d klasės mokinių ir mokytojos V. Laužadienės parengta erdvinė margučių instaliaciją, kurią savo kūriniais papildė mokytojos S. Kaziūnaitės pdedami 5d klasės mokiniai. Šventės laukimas sklido per visą gimnaziją, mat pradinukai, lankantys dailės būrelį, mega margutį “atrideno” net į gimnazijos rūsį – juo papuošė dailės studijos duris. 
 
Antradienis prasidėjo gimnazijos kieme skambant harmonizuotai lietuvių liaudies melodijai. Smagiai ratelyje sukosi tautiniais kostiumais pasipuošusios šokėjos, visus pradžiuginusios nuotaikingu šokiu „Barborytė“ (mokytoja M. Kolesinskienė). IV aukšto fojė atidaryta moksleivių tekstilės, medžio, keramikos kūrybinių darbų paroda. Čia keramikos būrelio mokiniai (mokytoja V. Laužadienė) eksponavo velykiniam stalui sukurtus margučių dėklus ir indelius žolytei pasėti.
 
Trečiadienį vyresniųjų klasių moksleivių komandos dalyvavo integruotame anglų kalbos ir dailės užsiėmime „Meno stiliai“. Čia moksleiviai, naudodamiesi išmaniosiomis technologijomės, stengėsi parodyti, kas geriau pažįsta meną.
 
Ketvirtadienį visus norinčius kvietė IV aukšto fojė įsikūrusios kūrybinės dirbtuvėlės „Margučių raštai“. Etikos mokytoja D. Dargevičė susirinkusius supažindino su senosios baltų kultūros simboliais, mokė marginti vašku. Integruoto etikos ir technologijų projekto metu sukurti margučiai papuošė ir tradicinį šv. Velykų medį. Mokytojos L. Česnauskienės vadovaujamo būrelio narės mokė, kaip tokias puošmenas nuvelti iš vilnos. Kūrybinėse dirbtuvėse galima buvo išbandyti ne tik tradicines, bet ir šiuolaikines margučių marginimo technikas (skaidres rengė mokytoja V. Frančiakienė).
 
Penktadienį abiturientai surengė „Gyvųjų paveikslų“ parodą, kurioje, pasitelkę vaizduotę, šmaikščiai interpretavo žymių dailininkų, XX a. meno krypčių atstovų, kūrinius.
Kad menui reikia ne tik žinių ir išmonės, bet ir jėgos bei įgūdžių, patvirtino visą savaitę medžio dirbtuvėse vykusių rąsto pjovimo varžybų dalyviai (mokytojas G. Klimašauskas).
Žodžiu, Menų ir technologijų savaitė buvo spalvinga ir įvairi. Ji priminė, kad gimnazija – ne tik mokslo ir žinių, bet ir kūrybos, saviraiškos bei smagių užsiėmimų buveinė.

 

 
Menų ir technologijų metodikos grupė
S. Kaziūnaitė, V. Laužadienė