Mokytis smagu ir mokytojams

Birželio 13-osios grupė Ugnės Karvelis gimnazijos mokytojų džiaugsmingai laukė: tikėjosi daugiau pažinti Lietuvos praeitį, Vilniaus istoriją. Beveik visi buvo skaitę Kristinos Sabaliauskaitės „ Silva rerum“- istorinių romanų ciklo knygas, pelniusias ne vieną apdovanojimą tėvynėje bei vertinamas svetur:  2016 metais pirmasis ciklo kūrinys pateko į prestižinės Vidurio Europos literatūrinės premijos „ Angelus“ finalą.

 

Lietuvių kalbos ir socialinių mokslų pedagogų, atkeliavusių į Vilnių, Katedros aikštėje laukė edukacinės ekskursijos ,,Vilnius pagal K. Sabaliauskaitės romaną “  gidė Danutė. Remdamasi pirmosios romanų ciklo knygos siužetu, išskirtiniais XVII- XVIII a. veikėjais, ji ne tik pustrečios valandos vedžiojo grupę po Vilniaus centro ir senamiesčio kampelius, bet kartu ir priminė savitą, skausmingą, dramatišką ir be galo įdomią LDK ir didikų Norvaišų istoriją, supažindino su politinių, ekonominių ir kultūrinių pervartų laiku, Baroko epochos ypatumais.

 

Nejučia prabėgo puikios edukacinės ekskursijos laikas, na, o jos dalyviai, dar neskaitę šio menotyros mokslų daktarės Kristinos Sabaliauskaitės kūrinio, jau teiravosi, kur gauti pirmiausia „ Silva rerum“ pirmą dalį, kad galėtų patirti ne tik buvimo su knyga džiaugsmą, bet ir toliau dalyvauti šviečiamojoje ekskursijoje „ Silva rerum“ keliais.

Dėkojame gimnazijos administracijai, suteikusiai galimybę dalyvauti šioje naudingoje ir įdomioje kelionėje bei atsiplėšti nuo tradicinės kasdienos rutinos.

 

Danguolė Gudaitienė

Skirmantės Kaziūnaitės nuotraukos