Pagerintas svarsčio rovimo pasaulio rekordas

Liepos 15-18 dienomis Daugpilyje vyko Europos jaunių U-16 ir U-18 bei Pasaulio taurės 3-io etapo svarsčių kilnojimo varžybos. Lietuvos rinktinei atstovavo trys Kauno rajono sportininkai ir jų treneris Paulius Visockas. Čempionate varžėsi Europos šalių sportininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Norvegijos, Airijos, o taip pat Kazachstano, Kirgizijos ir Jungtinių Amerikos valstijų atstovai.

Svorio kategorijoje iki 68 kilogramų Matas Čepulis atliko 157 stūmimus bei 248 rovimus ir po įtemptos kovos iškovojo 3-iąją vietą. Dėl 3 vietos iki paskutinių sekundžių vykusi kova su Baltarusijos sportininku rovimo rungtyje pateikė netikėtą staigmeną – Matas 4 iškėlimais pagerino pasaulio jaunių svarsčio rovimo rekordą, siekusį iki tol 244 kartus.

Svorio kategorijoje iki 78 kilogramų, atlikęs 182 stūmimus bei 232 rovimus, Aurimas Stulgys iškovojo 2-ąja vietą.

Svorio kategorijoje virš 78 kilogramų Rolandas Bykovas atliko 181 stūmimą bei 229 rovimus ir džiaugėsi 3-iąja vieta.

Visi trys sportininkai mokosi Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijoje. Juos treniruoja patyręs svarsčių kilnotojas, kūno kultūros mokytojas Paulius Visockas, kuris Pasaulio taurės 3-io etapo Grand Prix svarsčių kilnojimo varžybose, ilgojo ciklo rungtyje (svorio kategorijoje virš 85 kilogramų) atlikęs 83 kartojimus, užtikrintai laimėjo rungtį.