Pirmieji savarankiško gyvenimo žingsniai – su SEB banku

 

 

Kalbėti apie karjeros planavimą, išmokti atrasti tai, ką gyvenime mėgsti labiausiai, gebėti kontroliuoti pinigus, suplanuoti savo mėnesio biudžetą, naudojantis Menti mobiliąja aplikacija, mokėti naudotis banko kortele ir pirkti internetu, racionaliai išspręsti dilemą – taupyti ar skolintis, suprasti, kas svarbu, planuojant savo verslą, – visada pravartu ir naudinga. Tai tik dalis temų, gegužės 22 d., minint Europos pinigų savaitę, nagrinėtų su SEB banko atstovėmis Monika Kišliene, Valentina Kulik ir Vida Milašauskiene gimnazijoje vykusio susitikimo metu.

 

Interaktyvi diskusija „Pirmieji savarankiško gyvenimo žingsniai“ I gimnazijos klasės mokinius ragino susimąstyti apie savarankiškumą, atsakingą vartojimą ir taupymą, kasdienių išlaidų planavimo svarbą, ateitį, lūkesčius.

 

III ir IV gimnazijos klasių mokiniai su Monika Kušliene diskutavo apie investavimą. Mokiniai suprato, kad investavimas – tai ne loterija, nes ilguoju laikotarpiu akcijų rinka generuoja alternatyvų beveik neturinčią grąžą, išgirdo stulbinančių investavimo sėkmės istorijų, tačiau suprato, kad tai – kartu ir nuo rizikos neatsiejama veikla. Mokiniai susipažino su investavimo produktais, investicinio portfelio diversifikavimo svarba, diskutavo, kodėl tikslinga investuoti, ar verta investavimą pasirinkti kaip profesiją. 

 

45 minutes trukusi diskusija mokiniams neprailgo. Belieka tikėtis, kad įgytas naudingas žinias jie pritaikys kasdieniame gyvenime, sprendžiant įvairius su išlaidomis, taupymu ir investavimu, saugia finansine ateitimi susijusius klausimus, priimant kitus svarbius finansinius sprendimus. 

 

Parengė D. Makutėnienė