Projektas WABI – SABI, tobulumas – netobulume

Kunigo Jono Bosko kuopos ateitininkai dalyvavo projekte Wabi – Sabi, kurį organizavo  Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Japonijos ambasada Lietuvoje.

Projekto tikslas – sudaryti sąlygas vaikų ir jaunimo saviraiškai, ugdyti toleranciją, kūrybiškumą ir pagarbą įvairopei per Japonijos kultūrą ir meną. Projekte dalyvavo ir skirtingus pasirinktus darbus atliko įvairaus amžiaus gimnazijos mokiniai. Justė Baltrušytė, Justė Bagdonaitė, Miglė Jasaitytė ir Deimantė Misevičiūtė dailės mokytojai Skirmantei Kaziūnaitei padedant piešė Japoniškos vėduoklės piešinį. Austėja Plačiakytė ir Vesta Byčiūtė padedant Austėjos tėveliui gamino japonišką žibintą. Marius Markevičius, Adomas Svečiulis ir Matas Račiūnas gamino Bento dėžutes.

 

2018 metų gegužės 4 d. Vilniaus Universiteto botanikos sode vyko baigiamasis projekto Wabi – Sabi šventinis uždarymo renginys. Šventės metu mokiniai gamino žibintus, vėrė apyrankes, leido aitvarus, piešė piešinius. Per tokias veiklas prisilietė prie Japoniškos kultūros ir meno. Šventę vainikavo susitikimas su Japonijos ambasadoriumi Lietuvoje Toyoei Shigeida.

 

Renginys buvo labai smagus. Labai patiko užsiėmimai ir norėčiau atvykti dar kartą. Labiausiai patiko piešimas ir ekskursiją po sodą. Ekskursijos metu išgirdau apie japinišką sodą.  (Pijus 6 kl.)

Man ši kelionė buvo labai suplanuota. Sužinojau daugiau apie Japoniją ir jos kultūrą. Labiausiai patiko daryti vandens žibintus.

Man šis renginys patiko dėl veiklų ir kad buvo galima pasižiūrėti į Japonijos kultūrą iš arčiau. (Adomas 6 kl.)

Diena buvo tiesiog nuostabi. Yaptingai smagu buvo Japoniškame sode. Visa gamta, tyla ir ramuma vertė pamiršti rūpesčius. Viskas labai patiko, visos dirbtuvėlės, viskas buvo labai gražu ir smagus. (Brigita 8 kl.)

Ši išvyka buvo nuostabi!  Nuoširdžiai, man labiausiai patiko piknikas, bendras dalinimasis maistu, šypsenomis, juoku bei saulytės spinduliais. (Justė 8 kl.)

 

Kuopos globėja Renata Markevičienė