Projekto „Išskleiskite sparnus pasaulio paukščiai“ tarptautiniai mainai pasibaigė
Šešios Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo remiamo projekto tarptautinių mainų dienos pasibaigė labai greitai. Atrodo vos tik spėjo susipažinti mokiniai iš mūsų gimnazijos ir svečiai iš Lenkijos, o jau reikėjo atsisveikinti.
Šio projekto metu mokiniai vykdė veiklas Nemuno Deltos Regioninio Parko apylinkėse: fotografavo paukščius, lankėsi Ventės Rago Ornitologinėje Stotyje – domėjosi paukščių migracijos ir žiedavimo ypatumais, stebėjo paukščius pro teleskopą, plaukė vandens transportu į paukščių perėjimo vietas, diskutavo ir domėjosi paukščių gyvenimo ypatumais bei rengė parodą apie paukščius ir jų apsaugą.
Projekto dalyviai parodą rengė tarpkultūrinėse porose. Vieną parodos darbą rengė du mokiniai (vienas mokinys iš Lenkijos, kitas – iš Lietuvos). Visi projekto dalyviai parodos apie paukščius darbus galėjo daryti savaip, atsižvelgiant, kad visus darbus turėjo apjungti du aspektai: kiekviename darbe turėjo būti paukščio nuotrauka ir užrašyta sentencija, lyg savotiškas paukščio balsas – ką paukštis norėtų pasakyti žmonėms. Taip buvo parengta dešimt parodos darbų.
 
Paroda buvo pristatyta Nemuno Deltos Regioninio Parko direkcijoje. Į parodos pristatymą atvyko Šilutės r. Rusnės pagrindinės mokyklos mokiniai su biologijos mokytoja Danute Freitikiene ir socialine pedagoge Angele Noreikiene. Projekto dalyviai mielai dalinosi savo patirtimi įgyta tarptautiniuose mainuose ir kaip draugystės ženklą padovanojo pačių gamintas lesyklėles.
Šiuo metu paroda yra Nemuno Deltos Regioninio Parko direkcijoje, vėliau parodą bus galima pamatyti Rusnės Turizmo Informacijos Centre.
 
Kviečiame pažiūrėti mokinių parengtą filmą apie vykusius tarptautinius mainus.
 
 
Projektų vadovė Vilija Staškienė