Rugsėjo 16 –22 d. – Europos judrioji savaitė Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijoje

Kiekvieną rugsėjį visose Europos Sąjungos šalyse tradiciškai organizuojama Europos judrioji savaitė, kuri prasideda nuo rugsėjo 16 dienos. Šios savaitės kulminacija – Diena be automobilio, minima rugsėjo 22-ąją.

Gimnazijoje dirbančios sveikatos priežiūros specialistė I. Lukševičienė ir psichologė L. Milerė ragino visą Akademijos bendruomenę: mokinius, tėvus, mokytojus aktyviai dalyvauti judriojoje savaitėje, paskelbdamos informaciją UKG tinklapyje, gimnazijos viešose erdvėse.

 

Akcijos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai, skatinti gyventojus išsaugoti švarią aplinką: keliauti pėsčiomis, dviračiais ir viešuoju transportu. Visą savaitę buvo fiksuojama, kiek darbuotojų ir mokinių važiavo į mokyklą su dviračiais.

 

Pirmosiomis akcijos dienomis dviračių nebuvo pakankamai daug, kiek buvo tikėtasi. To priežastimi galėjo būti darganoti ir lietingi orai. Tačiau savaitės viduryje ir rugsėjo 22 d. gimnazijos kieme dviračių buvo užfiksuota iš ties nemažai.

Sveikatos specialistė padėkojo visiems dalyvavusiems judriojoje savaitėje ir akcentavo, jog jie ne tik gerina savo gyvenimo kokybę judėdami, bet ir mažina oro taršą ir triukšmą, efektyviai prisideda prie eismo saugumo gerinimo, todėl reikėtų stengtis ne tik judriosios savaitės dienomis, bet ir visus metus kelionei į mokyklą rinktis ne greitą ir patogų automobilį, o sveikesnę ir taupesnę transporto priemonę.

 

Inga Lukševičienė