Rusų kalbos popietė „Auksinis ruduo“

Renginio pagrindinis organizatorius – rusų kalbos mokytoja Alina Živatkauskienė

Renginio organizatoriai – rusų kalbos vyr. mokytoja Vita Javorskienė, rusų kalbos mokytoja metodininkė Natalija Kalčevskaja

Renginio dalyviai – UKG 8 klasių mokiniai

 

2017 m. lapkričio 15 d. Kauno raj. Ugnės Karvelis gimnazijoje buvo pravesta netradicinė rusų kalbos pamoka „Rusų kalbos popietė „Auksinis ruduo“, kuriuoje dalyvavo gimnazijos 8 klasių mokiniai besimokantys rusų kalbos.

Rudens tema – tai viena iš populiariausių ir svarbių temų Rusijos mene, todėl rusų kalbos mokytoja Alina Živatkauskienė paruošė skaidres su rusų dailininkų paveikslais skirtais auksiniam rudeniui ir skambėjo rusų kompozitorių muzika taip pat skirta rudeniui. Po to  moksleiviai skaitė rusų poetų eilėrasčius ir rusų rašytojų kūrinių ištraukas, kurias jie parinko kartu su rusų kalbos mokytojomis Alina Živatkauskiene, Vita Javorskiene, Natalija Kalčevskaja.

 

Taip pat moksleiviai ir mokytojai buvo pakviesti dalyvauti dar viename grąžiame tradiciniame (Rusijoje) renginyje – arbatos gėrime (rus. чаепитие). Rusų kalbos mokytoja Natalija Kalčevskaja paruošė stalą, kuriame buvo virdulys ( rus. самовар), arbatinukas, cukrinė, puodeliai, įvairūs rusiški suvenyrai bei tradicinės rusiškos vaišės (blynai, meduoliai, saldainiai) kurias paruošė patys moksleiviai. Taip pat mokytoja Natalija Kalčevskaja pademonstravo mokomąjį animacinį filmą, kuriame buvo pasakojama apie arbatos gėrimą (rus. чаепитиe)  Rusijoje, o po to vaikai žaidė žaidimą kurio metu turėjo atspėti rusiškus žodžius šią temą.

 

Pamokos pabaigoje vaikai ir mokytojai galėjo atsigerti arbatos ir pasivaišinti tradiciniais rusiškais vaišėmis ir pasiklausyti linksmų rusiškų daineliu apie virdulį ( rus. самовар), arbatos gerimą ir kt.