Sausio mėnuo skirtas užkrečiamų ligų profilaktikai

Atšalus orams, padažnėja sergamumas peršalimo ligomis ir gripu. Peršalimo ligų priežastis dažniausiai būna virusai, kurių yra daugybė, todėl ir simptomai gali būti įvairūs. Tačiau trys pagrindiniai peršalimo simptomai žinomi visiems – tai karščiavimas, sloga ir kosulys. Todėl pasireiškus šiems simptomams būtina susirūpinti sveikata.

 

Sveikatos specialistė 1,2 klasių mokiniams pravedė pamokas: „Švarios rankytės – infekcijos priešas“, 5 klasėms „Užkrečiamų ligų prevencija“.

Pamokų metu buvo kalbama apie gripo simptomus, profilaktiką, gydymą, apie tai, kaip atskirti peršalome mes, ar susirgome gripu? Pradinių klasių mokiniams buvo akcentuota rankų higienos svarba ligų profilaktikai. Visus mokinius sveikatos specialistė supažindino su rankų plovimo instrukcija, pamokė, kaip teisingai plautis rankas. Mokiniai noriai pritaikė teorines žinias ir praktiškai pademonstravo rankų plovimo techniką. Vyresnių klasių mokiniams buvo kalbama apie medicinines kaukes , kurios yra labai svarbi profilaktikos priemonė infekcinių ligų mažinimui. Buvo aptarti 5 principai, kaip taisyklingai jas dėvėti, kiekvienas bandė teisingai ją užsidėti.

 

Dažnas mokinių užduodamas klausimas: “ Ką daryti, padaugėjus sergamumui, šaltuoju metų laiku?“. Specialistė patarė padaugėjus susirgimams, vengti masinio susibūrimo vietų, sąlyčio su sergančiaisiais, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų, tinkamai ir dažnai plauti rankas, nešvariomis rankomis neliesti akių, nosies, burnos, dėvėti medicinines kaukes, gerai vėdinti patalpas, o susirgus, nedelsiant kreiptis pas gydytoją.

 

Inga Lukševičienė