Trečiadienį Erasmus+ projekto dalyviai keliavo į Vilnių

Trečiadienį  Erasmus+ projekto dalyviai keliavo į Vilnių. Ketvirtoji projekto diena prasidėjo Energetikos ir technikos muziejuje, kur moksleiviai susipažino su energetikos ir elektrinių atsiradimu, istorija Lietuvoje bei skirtingų tipų ir laikotarpių elektrinių veikimo principais. Taip pat buvo kviečiama aptarti bei palyginti alternatyvius elektros gavimo būdus, jų efektyvumą, pranašumus ir trūkumus. Vėliau projekto dalyviai lankėsi  Vilniaus Gedimino technikos universitete. Čia moksleivių laukė pažintis su biomechanikos mokslu, jo taikymo galimybėmis. Buvo galima pamatyti ir net išmėginti įvairius įrenginius, padedančius judėti ar nustatyti žmogaus fizinę būklę. Taip pat pristatytos ir robotikos mokslo galimybės, dalyviai turėjo galimybę išbandyti roboto valdymą. Po turiningos edukacinės programos dalies gimnazijos moksleiviai ir svečiai iš Slovakijos patraukė į Vilniaus senamiestį, o vėliau apsilankė ir istorinėje Trakų pilyje.

 

Ketvirtadienį  Erasmus+ projekto dalyviai įvykdė vieną svarbiausių šio projekto tikslų – išbandė Lietuvos ir Slovakijos komandų sukurtų hidroelektrinių prototipų veikimą. Bandymui pasirinkta vieta – šaltinis Kačerginės miške. Čia abi komandos išbandė net po tris elektrinės modelius bei surinko duomenis, vykdė skaičiavimus. Vėliau gimnazijoje vyko bandymų rezultatų palyginimas bei prototipų pristatymas.

 

Penktadienis – paskutinioji  Erasmus+ projekto diena. Ryte  svečiai iš Slovakijos ir gimnazijos moksleiviai lankėsi Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje, kur išgirdo apie tokių elektrinių veikimą, apžiūrėjo jėgainės teritoriją ir sužinojo jos atsiradimo istoriją. Taip pat projekto dalyviai turėjo progą pasigrožėti apylinkių vaizdais, pakilę prie aukštutinio elektrinės baseino. Vėliau moksleivių laukė projekto baigiamosios veiklos – savaitės aptarimas ir įvertinimas.  Buvo pristatytos nuveiktos veiklos, dalyviai dalinosi įspūdžiais ir patirtimis. Dieną vainikavo projekto veiklų dienoraščio pristatymas gimnazijos bendruomenei   ir projekto dalyvių sertifikatų įteikimas. Čia dar kartą buvo prisiminti įveikti tikslai, skambėjo padėkos kalbos.