UGNINGAI KELIAUJAM!

Pietų Afrikos Respublika – Afrikos deimantas

Afrikos pietuose įsikūrusi Pietų Afrikos Respublika yra unikali šalis, išsiskirianti savo augmenija, gyvūnija iriškasamais deimantais. PAR yra vienintelė šalis pasaulyje, kurios krantus skalauja Indijos ir Atlanto vandenynai.Nedaugelis lietuvių gauna šansą ten nukeliauti, bet galimybei pasitaikius, rekomenduoju  aplankyti šią šalį.

 

Kaip keliauti?

Geriausias būdas nukeliauti į PAR yra skrydis lėktuvu. Be to, šis būdas beveik vienintelis, nebent norėtumėte plaukti laivu, ko daryti nerekomenduoju, nes tai gali užtrukti ir mėnesį laiko. Pačioje šalyje keliauti yra daug būdų, bet mano šeima rinkosi mašiną, kad labiau pažintų šalį. Jei jums nepatinka ilgos kelionės automobiliu, iš miesto į miestą galite skristi lėktuvu, kurių reisai vyksta gana dažnai ir pigiai. Miestuose geriausia keliauti autobusu arba pėsčiomis.

 

Ką pamatyti?

PAR yra didelė šalis, todėl visos jos aplankyti nepavyko. Buvome tik CapeTown ir Port Elizabeth. Port Elizabeth ir netoli jo esantys miesteliai garsėja savo paplūdimiais ir vandens sportu. Netoli įsikūręs  JeffreysBay – yra pasaulio banglentininkų sostinė. Bangos čia visada būna aukštos. Taip yra todėl, kad ten visada pučia vėjas. JeffreysBay kasmet vyksta įvairių vandens sporto šakų varžybos bei turnyrai. CapeTown  miestas yra PAR turizmo sostinė, tad čia tikrai bus ką nuveikti. Rekomenduoju pradėti nuo Stalo kalno, kuris yra pačiame mieste, nes nuo šio kalno atsiveria puikūs vaizdai. Be to, ant kalno yra daug keliukų, kuriais galima pasivaikščioti. Dar viena lankytina vieta yra Nelsono Mandelos kalėjimo sala. Nelsonas Mandela buvo šalies prezidentas, kuris sulygino baltaodžių ir juodaodžių teises. Jo judėjimas prieš rasizmą XX a. buvo neteisėtas, todėl jis buvo įkalintas. Lankytojai gali aplankyti jo kamerą ir apžiūrėti kalėjimą iš išorės. O jei norite pamatyti daugiau, patariu įsigyti miesto apžvalginę ekskursiją autobusu. Dar viena būtinybė – Gerosios Vilties kyšulys ir Adatos kyšulys. Šie kyšuliai yra skirtingose vietose. Adatos kyšulys yra labiau nutolęs į pietus, tačiau Gerosios Vilties kyšulys labiau pritaikytas turistams.

 

Ko paskanauti?

PAR garsėja savo kepsniais ir jūros gėrybėmis. Mano nuomone, skaniausia žuvis yra KingKlip. Patariu apsilankyti šiuose restoranuose : „OceanBasket“, „De Kelder“ bei „Walskipper“.  „De Kelder“ ir paskanauti įvairių gyvūnų žalios mėsos – pradedant stručiu ir baigiant krokodilu.

 

UGNINGAI KELIAVO 8c klasės mokinys  Benas Lukošius