UKG + ASU = Dvišalės partnerystės projektas „SANUS PLANTA"

Kovo mėnesio pradžioje startavo bendras Ugnės Karvelis gimnazijos ir Aleksandro Stulginskio universiteto projektas pavadinimu „Sanus Planta"(lot. sveikas augalas). Šio projekto tikslas -  sukurti pažinimo aplinką mokiniams, siekiant ugdyti praktines žinias apie augalų auginimą ir jų priežiūrą.

Projekto metu planuojama mokinius išmokyti auginti augalus, paskatinti daržovių ir natūralių arbatžolių auginimą ir vartojimą, rūpintis savo mityba, daugiau bendrauti su bendramoksliais.

Projekto iniciatorės dr. Živilė Juknevičienė, dr. Jurgita Kulaitienė ir dr. Judita Černiauskienė tiki, kad mokslininkų patirties ir galimybių pristatymas mokiniams, įtraukiant juos į praktinę veiklą, gali būti naudingas ne tik mokiniams individualiai, bet ir bendram ugdymo procesui.

Jau pirmojo susitikimo metu, susėdus prie bendro stalo, buvo pakoreguotas projekto veiklų planas ir nepraėjus nė savaitei mūsų gimnazijos mokinių grupė su biologijos mokytoja Irena Gronskiene priešakyje jau keliavo į ASU esantį šiltnamį sėti saulėgrąžų.

Šiame projekte dalyvauja ir pradinių klasių mokytojos Linetos Barkevičienės vadovaujama pradinukų grupė, kuri jau susipažino su esminiais projekto iššūkiais ir noriai sutiko juos priimti. Šiuo metu ASU šiltnamyje jau išdygo saulėgrąžos, pasėtos ramunės ir kiti vaistiniai prieskoniniai augalai, skirti arbatoms. Projekto veiklas ir naujienas sekite socialinio tinklo Facebook grupėje pavadinimu Sanus planta.

 
Kristina Dikšaitytė
Meno vadovė