UKG merginų ansamblis Kovo 11-osios minėjime Paryžiuje

Kovo 16-19 d. UKG merginų ansamblis, vadovaujamas muzikos mokytojos Giedros Ūbienės ir lydimas geografijos mokytojos Aistės Vilimės, lankėsi Paryžiuje, kur, Kovo 11-osios minėjimo proga, koncertavo Prancūzijos lietuvių bendruomenei.

Šv. Augustino bažnyčioje įvykęs merginų pasirodymas buvo labai šiltai sutiktas: ne vienas klausytojas nubraukė ašarą ar kartu uždainavo. Pasidžiaugta, kad šventėje pasirodė būtent mūsų gimnazijos mokinės, kurios, anot viešnagę padėjusios organizuoti V. Guseinavos, kaip kadaise ir Ugnė Karvelis, šiandien tiesia tiltus tarp Prancūzijos ir Lietuvos.

Renginyje taip pat buvo pristatyta mokytojos Aistės Vilimės knyga „Pieštukinė sraigė. Žaliagirio istorija“, bendrauta su rašytoju Valdu Papieviu. Negailėdamas savo laiko, jau daugiau nei du dešimtmečius Paryžiuje gyvenantis rašytojas, merginų ansamblį lydėjo iki namo, kuriame gyveno jo gerai pažinota Lietuvos visuomenininkė – Ugnė Karvelis. Ši stotelė, netikėtai atsiradusi tarp kitų kelionėje numatytų sustojimų – Eifelio bokšto, Triumfo arkos, Eliziejaus laukų, Luvro muziejaus, Šv. Širdies bazilikos, Dievo Motinos katedros, Liuksemburgo sodų, Šamono kalvų parko – itin reikšminga. Ji moksleivėms leido pajusti, kad po gimnazijos vardu slepiasi praeityje mūsų valstybei ryškų pėdsaką palikęs žmogus.  

Istoriją pasakojantis kelionės žemėlapis: http://arcg.is/0qCfXq